Adaçayı Boğaz Ağrısını Geçirir mi

Adaçayı Boğaz Ağrısını Geçirir mi

mfg_searchterm:

Bitki Çaylarının Faydaları

23 Temmuz 2013

Yorumlar Kapalı

3253 kez incelendi.

Bir çok hastalığa şifa olan dişotu olarak da bilinmektedir. Adaçayının genellikle yaprakları kullanılmaktadır. Yapraklar yaş iken toplanırken aynı zaman da hem yaş hem de kuru şekilde de kullanılmaktadır. Her bitkinin toplanma vakti ve saati farklı olmaktadır. Adaçayı Nisan ayının sonlarından Haziran ayının başına kadar toplanmaktadır. Yöresel olarak bazı bölgeler de işlenerek bazı bölgeler de ise taze olarak tüketilmektedir. Genellikle de çiçekleri açmadan önce toplanan adaçayı bir çok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır.

Vücudu güçlendiren ve direnç kazandıran adaçayı anti bakteriyel bir özellik barındırmaktadır. Bademcikleri iltihaplı olan kişiler tarafından adaçayı evin başköşesinde vazgeçilmez olarak bulunmaktadır. Bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, gribal enfeksiyonlar, nezle gibi hastalıkların yanı sıra hazımsızlık ve şişkinlik sorunu olanlar için de adaçayı içmeleri tavsiye edilmektedir.

Yıllar geçtikçe adaçayı bilimsel olarak bir çok deney de kullanılmakta ve dişeti ve boğaz ağrısına ciddi boyutta yarar sağlamaktadır. İlaç niyetine kullanılan adaçayı hem çay gibi içilmekte hem de yöresel bölgeler de yemeklere hatta tatlıların içinde kuru adaçayına yer verilmektedir. hastalığının dostu olan adaçayı kişinin bilincini yerinde tutmakta ve enerji vermektedir. Gribal enfeksiyonlarını da atlatmak için kış aylarında siyah çay yerine adaçayı tüketmektedirler. Sağlıklı olmanın birinci şartı şifalı otlardan yapılan bitki çaylarını içmektir. Vücudumuz rahatlama hissi yaratmaktadır.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.